X
Back to the top

O nas

Mietek Folk

Nasza muzyka to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku, country, a nawet rocka. Wykonujemy piosenkę żeglarską spod znaku czarnej bandery. Piszemy autorskie teksty w morskich klimatach – przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru, często w oparciu o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. 

Regularnie gościmy na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską. Nasz lekki, pozbawiony barier sposób kontaktu z publicznością oraz spora dawka improwizacji są od lat doceniane nie tylko przez widzów, ale także przez gospodarzy tawern, klubów, organizatorów festiwali żeglarskich i eventów firmowych. Najważniejsze jest dla nas jednak to, że rezultatem spotkania publiczności z muzyką Mietek Folk jest zawsze doskonała zabawa.

Nasz dorobek stanowi 5 płyt z autorskimi programami opowiadającymi o piratach. Każda inna, bo tworzyliśmy je na różnych etapach rozwoju artystycznego, ale wszystkie w pełni autentyczne. Kolejne nie mogłyby istnieć bez poprzednich, więc zapraszamy do zanurzenia się we wszystkich nagraniach, ale przede wszystkim, czekamy na Ciebie na koncertach!

Inspiracje

Gdy zaczynaliśmy przygodę z zespołem, chcieliśmy śpiewać o Krzyżakach i rycerzach w połączeniu z klimatem fantasy oraz smokami. To chyba dowodzi, że mamy poczucie humoru :-). Życie pofalowało jednak w inną stronę – fascynacji życiem na morzu i czasem, kiedy na wodach panowali piraci. Zarażamy Was tym klimatem, a muzyką opowiadamy historie wprowadzające w meandry życia na żaglowcach spod znaku czarnej bandery.

Od lat się przyjaźnimy, robimy to, co kochamy i gramy muzykę, którą lubimy dla ludzi, którzy chcą zostać z nami dłużej, ale także dla tych, którzy przychodzą na koncerty po to, aby po prostu dobrze się pobawić przy energetycznych, szczerych utworach.