X
Back to the top

Muzycy

Waldemar "Kaczor" Krasowski

Muzyk, kompozytor i tekściarz. Jeden z założycieli Mietek Folk Olsztyn. Śpiewa i gra na gitarze akustycznej. Za młodu zafascynowany muzyką elektroniczną. Jak sam twierdzi, do rockowej muzy dojrzał trochę później i zatopił się w Pink Floyd, AC DC, Led Zeppelin czy Genesis. Swoje zamiłowania muzyczne przenosi na komponowane utwory – stąd repertuar zespołu zapewnia duży zastrzyk energii!

Piotr "Szyman" Szymański

Muzyk sesyjny, gitarzysta rockowy. Inspirował się między innymi muzyką Led Zeppelin czy Pink Floyd. Doskonały muzyk związany poza Mietek Folk Olsztyn m.in. z zespołami: I Want You (album Fuck n’ Roll), Big Day (albumy Dzień trzeci, Iluminacja, 6), Zaraza (współzałożyciel), Hormony (2 albumy), The Polis, Cezary Makiewicz, Shantaż, Babsztyl, projekt INKAS

Piotr "Kowal" Kowalewicz

Jeden ze współzałożycieli Mietek Folk. Wokalista i osobowość moderująca koncerty. Tekściarz – w młodości z  zamiłowania słuchając muzyki zwracał uwagę przede wszystkim na jej przesłanie. Dziś jako autor wielu tekstów zespołu kreuje to, co swoją muzyką mówią słuchaczom Mietki. Zanurzony w historiach piratów, ku radości widzów okrasza nimi każde wystąpienie..

Paweł "Welon" Grzywacz

Perkusista i wokalista. Wychowany w muzykującym domu na utworach The Beatles i Pink Floyd. Przygodę z instrumentami zaczynał do gitary, potem przyszedł czas na perkusję. okazjonalnie zaskakuje publiczność magią talentu wokalnego, wykonując solowo kilka nastrojowych utworów z repertuaru Mietek Folk Olsztyn.

Adam Stelmach

Basista i wokalista. Muzyk z wykształcenia i pasji. Postanowił spełnić swoje muzyczne marzenie i do pierwszego instrumentu – trąbki – dodał gitarę basową. Od 2019 roku w składzie Mietek Folk stanowi połowę niezastąpionej sekcji rytmicznej.