dyplom_MF_Shanties2013_miniCzas podsumowań nieuchronnie nadchodzi. Rok 2013 dla zespołu Mietek Folk był rokiem, który zapamiętamy na długo. Jednym zdaniem, można śmiało powiedzieć “to był dobry rok.” Już niespodziewanie dobrze zaczęliśmy zdobywając dwie nagrody na Festiwalu Shanties w Krakowie. Pierwszą nagrodę dostaliśmy za najlepszą piosenkę premierową a drugą za autentyzm i wysoki poziom artystyczny. Zawsze wiedzieliśmy, że piszemy dobre piosenki i prezentujemy to co zauważyło Jury, teraz mamy na to papier :).

Nie ukrywamy, że wyróżnienia te dodały nam skrzydeł wypełniły nasze głowy szampanem i wodą sodową. Zaczęliśmy sobie roić międzynarodowe kariery, zwycięstwa we wszystkich talent szołach i wreszcie zasłużone artystyczne emerytury. Na poważnie jednak zmobilizowały nas do wytężonej pracy nad nowymi piosenkami. Prace te zaowocowały erupcją naszych talentów w postaci nowych piosenek. Jest już ich siedem, następne są w trakcie ogrywania na próbach. Niektóre z nich mieliście już okazję usłyszeć podczas naszych koncertów. Niechybnie też zakiełkował w naszych umysłach plan, by rok 2014 był tym czasem, w którym pofatygujemy się do studia i tam zarejestrujemy erupcje naszych artystycznych mąk twórczych. Piosenki te nieco odbiegają swoim charakterem od tego co znacie z naszych wcześniejszych płyt. Zasadniczo nie wychodzimy z kręgu pirackiego folku, jednak filtrujemy go przez nasze doświadczenia, słuszny wiek i zainteresowania muzyczne.

Efektem ubocznym tej całej zespołowej mobilizacji jest także nowa strona zespołu, na której zamieszczamy co ciekawsze informacje o zespole i o tym co się u nas dzieje. Tu znajdziecie także aktualne informacje o nadchodzących koncertach. Całkiem poważnie zaatakowaliśmy facebooka a dosłownie od kilku dni temu podbijamy twittera. Całkiem zabawnie to wygląda, jak starsi panowie atakują media młodzieżowe. Udało nam się już skutecznie zablokować FB i zostać uznanymi przez tę ogromną korporację za wyłudzaczy kont.

krak_uklony_duzeKolejnym ważnym dla nas wydarzeniem w roku 2013 było 25-lecie zespołu. Z tej okazji zagraliśmy sześć rocznicowych koncertów w Bartoszycach, Olsztynie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Warszawie. Przygotowaliśmy także specjalne rocznicowe koszulki, które okazały się “strzałem w dziesiątkę”, bo nic tak nie cieszy oczy jak jednakowo ubrana publiczność :). Koszulki się już skończyły, co bardzo dobrze świadczy o Nas wszystkich. Na kolejny sezon planujemy dodruki. Wspomnienia z tych koncertów znajdziecie w naszych fotogaleriach.

Raz jeszcze dziękujemy Wam za udział i wspaniałą zabawę.

Mamy nadzieję, że nadchodzący rok 2014 będzie jeszcze lepszy, pozwoli nam spotkać się z Wami jeszcze częściej. A w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Nowym Rokiem, życzymy Wam tego, co sobie sami życzycie… I tym optymistycznym akcentem Stary Rok żegnamy a Nowy witamy.

Mietek Folk